9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Растурена забава во стан во центарот на Скопје, запленет кокаин, амфетамин..

Растурена забава во стан во центарот на Скопје, запленет кокаин, амфетамин..

Translate (Eng):[gtranslate]

.На 24.12.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Скопје околу 21.30 часот извршија претрес на дом, по претходно обезбедена наредба  од Основен кривичен суд Скопје во стан во центарот на Скопје, сопственост на правно лице. При претресот се затекнати 13 лица кои присуствувале на роденденска забава, а пронајдени се повеќе пакувања со кокаин, марихуана, екстази, амфетамин, хашишово масло и друга дрога. Приведени се М.К. (22), В.А. (28), М.И. (28), С.Г. (23), Р.Ј. (22), Р.В. (31), Г.А. (23), Н.К. (22), П.Г. (27), М.И. (21), Н.Ш. (23), Т.П. (22) и В.М. (23). Дел од лицата биле и затекнати додека консумирале наркотични средства.  Против лицата ќе биде поднесени соодветни пријави до надлежното обвинителство.

Фб статус на Министерството за внатрешни работи

РЕКЛАМА