16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Скопје - Возач со автомобил влетал во кафуле

Скопје – Возач со автомобил влетал во кафуле

Translate (Eng):[gtranslate]

Рано утринава автомобил влета во терасата на скопското кафуле Манда на почетокот на булевар „Партизански одреди“ кај семафорите со улицата „Даме Груев“, пренесува Лидер.

Возачот од засега непознати причини изгубил контрола врз автомобилот.

Причинета е материјална штета, а според очевидци на настанот нема повредени.

РЕКЛАМА
- Реклами -