20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДедо Мразовци со кочии донесоа радост кај многу деца во Неготино

Дедо Мразовци со кочии донесоа радост кај многу деца во Неготино

Коњски кочии со Дедо Мразовци, наполнети со подароци, денес ги изненадија минувачите на неготинските улици. Весели, распеани, Дедо Мрзовците сепак најмногу ги изненадија децата пред чии врати запреа и им оставија подароци.

photo:Fokus

Што се крие зад убавата глетка која го привлече вниманието на граѓаните, но и кои се луѓето кои се креја зад оделата на Дедо Мраз, за „Фокус“ појаснува иницијаторот на оваа празнична хумана акција, Петар Балкански, кој без претходна најава ги расположи граѓаните и успеа пријатно да ги изненади децата, носејќи го празничниот дух во Неготино.

За повеќе детали клик на: Fokus

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...