16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Дедо Мразовци со кочии донесоа радост кај многу деца во Неготино

Дедо Мразовци со кочии донесоа радост кај многу деца во Неготино

Translate (Eng):[gtranslate]

Коњски кочии со Дедо Мразовци, наполнети со подароци, денес ги изненадија минувачите на неготинските улици. Весели, распеани, Дедо Мрзовците сепак најмногу ги изненадија децата пред чии врати запреа и им оставија подароци.

photo:Fokus

Што се крие зад убавата глетка која го привлече вниманието на граѓаните, но и кои се луѓето кои се креја зад оделата на Дедо Мраз, за „Фокус“ појаснува иницијаторот на оваа празнична хумана акција, Петар Балкански, кој без претходна најава ги расположи граѓаните и успеа пријатно да ги изненади децата, носејќи го празничниот дух во Неготино.

РЕКЛАМА

За повеќе детали клик на: Fokus

- Реклами -