21.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Свет Со Комбе кои служи како ладилник за дистрибуција на сувомеснати производи беше...

Со Комбе кои служи како ладилник за дистрибуција на сувомеснати производи беше доведена вакцината во Бугарија со полициска придружба.

Translate (Eng):[gtranslate]

Со придружба од 4 полициски возила, само 2 часа откако пристигнаа во Софија, Пловдив ги доби првите 1.100 вакцини за ковид од вкупно 9.750 кои пристигнаа во главниот град на Бугарија. Во бугарските медиуми и на социјалните мрежи, пак, главна тема е она што го придружуваа полициските возила – комбето со вакцини, налепено со реклами за виршли и логоа на бугарската компанија за преработка на месо – „Леки“.

Компанијата „Бела Бугарија“ , која е сопственик на комбињата, реагираше на тоа со соопштение во кое порача дека во ваква криза и со ваква ситуација, хуморот е несоодветен.

„Како одговор на барање од „Бул Био“ нашата компанија обезбеди бесплатен транспорт на вакцини во специјализиран ладилник “, соопшти компанијата. Тие додаваат дека нивните возила ги исполнуваат најсовремените европски барања.

РЕКЛАМА

„Тие се опремени со најсовремена опрема за ладење, поддржувајќи специјални режими на температура, сензори, термограф, итн. Високиот квалитет на услугите за ладен транспорт на компанијата е гаранција за целосно почитување на условите за брз и квалитетен транспорт на вакцината до точките низ целата земја“, категорични се од „Бела Бугарија“.

“Ние веруваме дека во услови на досега невидена криза во која се наоѓаме во моментов секој е должен да придонесе за нејзино надминување, без оглед на спецификите на неговите активности. Ситуацијата е комплицирана и затоа хуморот е несоодветен”, заклучи компанијата.

- Реклами -