25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Се трага по маж кој со џип сакал да ја премине реката...

Се трага по маж кој со џип сакал да ја премине реката во демиркаписко Дрен.

Translate (Eng):[gtranslate]

Маж исчезнал додека со џип се обидувал да помине надојдена река во демиркаписко Дрен, а по него се трага, потврди за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Тој не можеше засега да даде повеќе детали, само кусо посочи дека полиција и јавен обвинител биле на лице место.

МИА

РЕКЛАМА
- Реклами -