17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Морбидна ЛАЖА ВЕСТ е проширена на фејзбук: И го хакнале профилот на...

Морбидна ЛАЖА ВЕСТ е проширена на фејзбук: И го хакнале профилот на мајката за да објават дека нејзитите ќерки починале од Ковид.

Translate (Eng):[gtranslate]

Морбидна ЛАЖА ВЕСТ е проширена на фејсбук за наводно починати две девојки од Кавадарци. Оваа вест е пратена по сите групи и веб страни со цел некој/а  да и се одмазди на мајката В.К дека починале нејзините малолетни ќерки од Ковид, а таа бара помош од граѓаните !!!!!

Овој случај е пријавен во МВР се трага по лицето кое го ХАКИРАЛО Фб профилот на мајката…Нема достапен описНема достапен описНема достапен опис

РЕКЛАМА
- Реклами -