-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаПочина Лазе Најдовски по компликации од Ковид-19

Почина Лазе Најдовски по компликации од Ковид-19

Лазе Најдовски денеска почина откако ја загуби битката со КОВИД-19. Пријателите на Лазе се простуваат од него на социјалните мрежи, изразувајќи сочувство до семејството.

 

Изминатиот период за Најдовски во јавноста се ширеа апели за собирање на донации за негово лекување, но за жал тој не успеа да победи во најважната битка.

Неговата здравствена ситуација драстично се влоши како последица на Ковид – 19, по што граѓаните активно се вклучија да му помогнат со цел лекувањето да продолжи во приватна болница.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...