17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Почина Лазе Најдовски по компликации од Ковид-19

Почина Лазе Најдовски по компликации од Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Лазе Најдовски денеска почина откако ја загуби битката со КОВИД-19. Пријателите на Лазе се простуваат од него на социјалните мрежи, изразувајќи сочувство до семејството.

 

Изминатиот период за Најдовски во јавноста се ширеа апели за собирање на донации за негово лекување, но за жал тој не успеа да победи во најважната битка.

РЕКЛАМА

Неговата здравствена ситуација драстично се влоши како последица на Ковид – 19, по што граѓаните активно се вклучија да му помогнат со цел лекувањето да продолжи во приватна болница.

- Реклами -