22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Успешно реализирана хуманитарна акција во Општина Дебрца

Успешно реализирана хуманитарна акција во Општина Дебрца

Translate (Eng):[gtranslate]

Ако бев славеј – вели римскиот филозоф Епиктет (I. в) – ќе го правев тоа што го прави славејот; ако бев лебед, ќе го правев она што го прави лебедот; но јас сум разумно создание и ми приличи да Го прославувам Бога“.
А на Бога најугодна прослава му е преку нашите добри дела, подадената рака на ближниот, милостина кон секое човечко битие кои има за тоа потреба.
Сакам да се заблагодарам од срце на сите што денес учествуваа и придонесоа за новогодишната хуманитарна акција.
Благодарам на Градоначалникот на Општина Дебрца ЗоранНогачески, преседателот на совет Петре Голабоски, на колегите советници кои што дадоа свој продонес. Но и сите останати жители на нашата општина кои што од срце учествуваа на оваа благородна акција! Продолжуваме со вакви активности и во новата година!
На крај од мое име од срце ви посакувам среќна, здрава, бериќетна и благословена да биде новата 2021 година!
Прпдолжуваме со вакво темпо и во новата година
Бог да биде со сите нас!
Со почит
М-р Катерина Пискулоска- член на советот на општина Дебрца

РЕКЛАМА
- Реклами -