17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија MВР Билтен: Оштетен охриѓанец добитник на 34 милиони евра во СПОРТ ЛАЈФ...

MВР Билтен: Оштетен охриѓанец добитник на 34 милиони евра во СПОРТ ЛАЈФ Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

На 26.12.2020 година околу 21 часот, С.Д.(53) од Охрид, во СВР Охрид пријави дека е оштетен и измамен од надлежните во автомат клуб-обложувалница во Охрид. Тој, според наведеното, добил бонус добивка што требало веднаш да му бидат исплатени но, од вработената му било кажано дека, по барање на претпоставените, исплатата била забранета.

Kлик: За тие што не прочитаа за овој настан. 
СВР Охрид, работи на расветлување на настанот.

ИЗВОР: Мвр

РЕКЛАМА
- Реклами -