17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Скопјанецот кој се крстеше пред Цар Самоил бил пијан и без возачка

Скопјанецот кој се крстеше пред Цар Самоил бил пијан и без возачка

Translate (Eng):[gtranslate]

Од МВР за „А1он“ велат дека лицето било под дејство на алкохол. Во автомобилот имало и сопатници, кои пак, појасниле дека 66-годишниот скопјанец имал здравствени проблеми.

„Преземени се мерки од страна на полициски службеници и утврдено е дека Б.С. е под дејство на алкохол и не носи документи, а сопатниците во возилото појасниле дека има здравствени проблеми. Б. С. е приведен во ПС Центар, а возилото му е задржано. Покрај тоа, изречени му се мерки за возење под дејство на алкохол, неносење возачка и сообраќајна дозвола, измината важност на возачка дозвола и движење спротивно на сообраќаен знак“, велат од МВР за „А1он“.

РЕКЛАМА
- Реклами -