7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаШоферот со ПМВ Опел Астра казнет со 5 евра повеќе од тој...

Шоферот со ПМВ Опел Астра казнет со 5 евра повеќе од тој со Бентлито !!! (Фото)

Град Скопје извести дека возачот кој со автомобил се паркираше на Плоштад Македонија и се молеше пред споменикот на Цар Самоил во Скопје е казнет со 50 евра.
„По објавеното видео на социјалните мрежи, каде што е прикажано непрописно паркирање на јавна површина на улицата Македонија, градските инспектори веднаш реагираа и го казнија сторителот со казна од 50 евра“, објави градската служба.
На социјалните мрежи се појави ново видео на кое се гледа дека возач повторно со автомобилот влезе на плоштадот во Скопје. Може да се забележи како возачот клекнува и се крсти пред споменикот на Цар Самоил. Претходно, арачиновец влета на плоштад, за што доби парична казна од 45 евра.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...