17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Свет Со заштитни маски но без дистанца, жителите на Вухан се журкаат на...

Со заштитни маски но без дистанца, жителите на Вухан се журкаат на плоштадите (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Граѓаните на Вухан, кинескиот град кој важи за поранешен епицентар на ковид-19 во светот, излегоа на улиците во голем број вечерва, додека добар дел од остатокот од светот останаа во своите домови за време на Новата година.

Фотографиите и видеата од Вухан го обиколија светот, бидејќи жителите ги преплавија улиците за да ја пречекаат Новата година, но некои сепак носеа маски, како мерка на претпазливост, иако во градот не е забележан пренос на коронавирусот од 10 мај.

Постариот дел од населението беше на улица, додека младите се одлучија за ноќните клубови.

РЕКЛАМА

Освен Кина, уште неколку азиски земји влегоа во 2021 година во 17.00 часот по средноевропско време, меѓу кои, Филипините, Хонг Конг, Сингапур…
ПЛУСИНФО

- Реклами -