25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Филипче: Во новата 2021 година посакувам здравје и спокој за сите

Филипче: Во новата 2021 година посакувам здравје и спокој за сите

Translate (Eng):[gtranslate]

Поминавме исклучително тешка година. Секој од нас носи своја жртва и свое бреме. Семејствата кои загубија близок, оние кои ја добија битката со вирусот, здравствените работници кои не подклекнаа под притисокот и продолжија неуморно да се борат за секој човечки живот, граѓаните, компаниите. Оваа година, колку и да сакаме, не можеме да ја заборавиме. И не треба. Се соочивме со нешто што целосно ни ги измени животите и нé исправи пред предизвикот да научиме дека можеме да живееме поинаку, да сакаме поинаку, да се грижиме повеќе, да бидеме солидарни и сплотени повеќе oд кога било, во една единствена цел- победа на вирусот.

РЕКЛАМА
- Реклами -