30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Во Македонија најмногу се јаде леб, пилешко, и чоколадо, а најпродаван пијалок...

Во Македонија најмногу се јаде леб, пилешко, и чоколадо, а најпродаван пијалок е пиво !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Најпродавани леб, пилешко и пиво
Во Македонија најмногу се јаде леб, пилешко месо и млечно чоколадо, а најмногу се пие пиво…

Видео:

РЕКЛАМА
- Реклами -