-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаГраѓанин го пријавил соседот кој организирал новогодишна забава со многу луѓе и...

Граѓанин го пријавил соседот кој организирал новогодишна забава со многу луѓе и музика

Еден граѓанин во полиција го пријавил соседот кој организирал забава за Нова Година со многу луѓе и музика.

Вакви пријави, како што пишува Република имаше многу на бесплатниот телефонски број промовиран од МВР како проект за пријавување секаков вид прекршување на здравствените протоколи во текот на новогодишните празници.

Прослава со околу 100 луѓе имаше и во еден хотел.

Полицискиот службеник побара од неговата колешка да испрати полициска патрола.

Вакви повици дежурните екипи добиваа до доцните часови во ноќта.

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ја оцени како мирна новогодишната ноќ, без големи нарушувања на јавниот ред и мир, а се одредени 9 пријави за недозволени забави и групирања на повеќе од 4 лица во приватни објекти.

Во текот на ноќта се регистрирани 16 кривични дела, 13 прекршоци, но немало несреќи со смртоносни последици, само на територија на СВР Куманово не е регистрирано ниедно кривично дело.

извор: Република

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...