17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Ексклузивно: Полициски службеници спасија 67 годишна жена од водите на реката Вардар.

Ексклузивно: Полициски службеници спасија 67 годишна жена од водите на реката Вардар.

Translate (Eng):[gtranslate]

Полициски службеници спасија 67-годишна жена од водите на Вардар
Денеска (01.01.2021) во 10.16 часот, веднаш по добивање на пријава во СВР Скопје дека има женско лице во р.Вардар, во близина на хотел во Скопје, полициски службеници од интервентната полиција влегле во водите на Вардар и ја извадиле жената, на која веднаш ѝ е пружена прва помош. Потоа 67- годишната жена е пренесена во Градската општа болница „8 Септември“, при што не биле констатирани повреди.

мвр

РЕКЛАМА
- Реклами -