25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Свет Ова се другарчињата кои се задушија со плин за време на Новогадишната...

Ова се другарчињата кои се задушија со плин за време на Новогадишната ноќ,, сите се родени 2001 год.

Translate (Eng):[gtranslate]

Голема тага во родното место на осуммината трагично настрадани за време на новогодишната
ноќ.
Тагува цела Босна и Херцеговина, тагува целиот регион.
Згаснаа животите на 8 млади луѓе, другари, сите родени 2001 година .
Имаа само 19 години.

Медиуми од Босна и Херцеговина ги објавија нивните фотографии. Сите на прагот на
животот. Некои на крајот од средното училиште, некои прва година на факултет.
Починаа од загушување со плин кој се користел во викендичката за осветлување.
Животот го изгубија:
Иван Миличевиќ, Стипе Ромиќ, Мирела Резо, Жана Павковиќ, Миа Солдо, Стипе Павковиќ,
Марија Павковиќ и Стјепан Јукиќ, сите родени 2001 година.
Во херцеговачкиот регион е прогласена тридневна жалост.

РЕКЛАМА
- Реклами -