17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Охриѓанец излетал од коловозот со ПМВ Југо при што се здобил со...

Охриѓанец излетал од коловозот со ПМВ Југо при што се здобил со повреди.

Translate (Eng):[gtranslate]

Новогодишната ноќ, на подрачјето на СВР Охрид помина мирно и без евидентирани нарушувања на јавниот ред и мир.

На 01.01.2021 година во 03:10 часот на улицата „Радојца Новичиќ“ во Охрид З.А.(68) од селото Велгошти, управувајќи патничко возило „југо“, со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Во незгодата, возачот се здобил со телесни повреди.

РЕКЛАМА
- Реклами -