25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Првото бебе во Охрид е машко

Првото бебе во Охрид е машко

Translate (Eng):[gtranslate]

Рано утрово околу 4 часoт , се роди првото бебе во Охрид.

Првото бебе во 2021 година е машко, тешко 3620 грама, долго 53 сантиметри. Мајката е охриѓанка , породувањето било спонтано.

Нека е здраво и живо!!!! 2021 нека биде среќна и бериќетна!

РЕКЛАМА

 

- Реклами -