25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Забава Прекрасно видео: Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу ја пее „Македонско девојче“

Прекрасно видео: Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу ја пее „Македонско девојче“

Translate (Eng):[gtranslate]

Директно од Токио! Мојот драг пријател и колега Казухиро Котецу, голем пријател на Македонија, објави македонскиот оперски пејач Благој Нацоски.

Тој преку видеото што го постира на Фејсбук сподели изведба на јапонскиот оперски пејач и неговата изведба на познатата македонска песна „Македонско девојче“ на починатиот македонски пејач Јонче Христовски.

РЕКЛАМА
- Реклами -