4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваПрекрасно видео: Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу ја пее „Македонско девојче“

Прекрасно видео: Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу ја пее „Македонско девојче“

Директно од Токио! Мојот драг пријател и колега Казухиро Котецу, голем пријател на Македонија, објави македонскиот оперски пејач Благој Нацоски.

Тој преку видеото што го постира на Фејсбук сподели изведба на јапонскиот оперски пејач и неговата изведба на познатата македонска песна „Македонско девојче“ на починатиот македонски пејач Јонче Христовски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...