20.2 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонија(Видео) Иселениците кои си дојдоа во Струга за празниците, завршија со позитивни...

(Видео) Иселениците кои си дојдоа во Струга за празниците, завршија со позитивни тестови !!

Враќањето на иселениците за новогодишните празници во Струга ризик за ширење на заразата од Ковид 19. Од струшката болница велат дека дел од повратниците од дијаспората се позитивни и биле примени во болницата а дел се лекуваат во домашни услови. И покрај тоа што бројот на новозаболени изминативе денови опаѓа здравствените работници се соочува со зголемен обем на работа.

Модуларниот ковид центар во Струга ќе започне со работа од средината на јануари. Заврши монтирањето кое ќе обезбеди дополнителни 40 болнички кревети за лекување на болните од Ковид 19, но како што велат од болницата за непречена работа потребен ќе им биде дополнителен медицински кадар.
СИТЕЛ

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...