17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Европо чекај не: Прилепчани си добија екстра модерно и луксузно игралиште за...

Европо чекај не: Прилепчани си добија екстра модерно и луксузно игралиште за деца !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Паркчето се наоѓа на булеварот “Александар Македонски”, во урбаната населба “Ѓогдере”.

Потсетува на минатиот век, а беше претставено како ново забавно катче за најмалите.


за повеќе фотографии тука…

РЕКЛАМА
- Реклами -