25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Уште еден скопјанец на 45 годишна возраст кој беше пријавен за исчезнат...

Уште еден скопјанец на 45 годишна возраст кој беше пријавен за исчезнат пронајден мртов.

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопје, 2 јануари 2021 (МИА) – Четириесет и петгодишен скопјанец е пронајден мртов на Црн Врв на местото викано „Празна торба“.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека починатиот У.Ф. е пронајден вчера во 16:15 часот од страна на полициски службеници, а неговото исчезнување претходниот ден го пријавила неговата сопруга.

Во близина бил пронајден и неговиот автомобил „лада нива“, со скопски регистарски ознаки. Извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

РЕКЛАМА
- Реклами -