17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Нема повеќе возење низ плоштадите: Приведен е Радовишанецот кој со своето BMW...

Нема повеќе возење низ плоштадите: Приведен е Радовишанецот кој со своето BMW се возеше низ плоштад за на ТикТок

Translate (Eng):[gtranslate]

Приведен 24-годишен радовишанец, кој со возило помина низ радовишкото шеталиште
Во врска со случајот пренесен преку видео снимка објавена на социјалната мрежа „Тик-Ток”, во која едно лице влегува на плоштадот со своето патничко возило „БМВ“, полициски службеници од ОВР Радовиш денеска (03.01.2021) во 15.00 часот во полициска станица Радовиш го приведоа Т.К.(24) од Радовиш, кој бил идентификуван како возач на патничкото возило од снимката.
Тој, на 30.12.2020 околу 22.00 часот на ул.„22 Октомври“, пред угостителски објект, со своето возило преминал преку површина наменета за пешаци (шеталиште) и постапил спротивно на поставен сообраќаен знак за ограничување на движење на возило. По документирање на случајот, против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци по член 124, став 3, како и член 187, став 6 од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата.

РЕКЛАМА
- Реклами -