13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Претседателот на Комисијата за заразни болести, Караџовски позитивен на Ковид 19.

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Караџовски позитивен на Ковид 19.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за здравство ве информира дека претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р Жарко Караџовски е позитивен на вирусот Ковид 19.

Тој останува дома во изолација, се чувствува добро. Во изолација останува и неговата сопруга.

Според епидемиолошката анкета, д-р Караџовски деновиве немал контакти со други лица од поширокото семејство, колеги од ИЈЗ, ниту со членовите на Комисијата за заразни болести.

РЕКЛАМА
- Реклами -