31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија 20 скопјани затекнати во хотелска соба во Крушево- Согласно законот сите заработаа...

20 скопјани затекнати во хотелска соба во Крушево- Согласно законот сите заработаа кривична пријава

Translate (Eng):[gtranslate]

Тие се сомничат дека сториле кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. Скопјаните се на возраст од 19 до 48 години.

– На 19.09. 2020, пријавените биле во една соба во хотел во Крушево, иако биле предупредени од страна на персоналот на хотелот да не се групираат и да ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19 на максимум шест лица во базен, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Кривичната пријава е поднесена против И.Г. (42), Д.В.(42), З.Б.(29), М.А.(33) В.М.(36), Е.С.(32), Д.Т.(27), С.Н.(19), Н.М.(26), С.М.(36), М.Ц.(36), М.М.(48), А.К.(34), С.К.(36), Б.Г.(38), А.Н.(40), Г.С.(36), В.Д.(36), М.К.(36) и М.Д.(43).

РЕКЛАМА
- Реклами -