Нападнати полицајци од Полициската Станица Кавадарци

Полициски службеници од Полициската  станица Кавадарци вчера биле физички нападнати од Д.Ј.(32).

-Вчера околу 15.10 часот, при извршување работни задачи на регионалниот пат Кавадарци – мотел „Дреново“, во близина на село Возарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци биле физички нападнати од Д.Ј.(32). За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно  документирање на  случајот, ќе  биде поднесена  соодветна пријава.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here