4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаПо СДСМ и Уни банка со познатиот светски предизвик #JerusalemaChallenge !!!

По СДСМ и Уни банка со познатиот светски предизвик #JerusalemaChallenge !!!

По спотот на СДСМ од Прилеп, каде членови на партијата танцуваа на познатиот светски предизвик #JerusalemaChallenge, а кои подоцна предизвика лавини негативни коментари низ цела Македонија, на ист начин решија да се посрамотат и вработените во Уни банка, но мора да признаеме кореографијата е подобра од онаа на СДСМ. 🙂

Дали го погледнавте нашето најново видео? Во него, 23 наши колеги танцуваат na познатиот светски предизвик #JerusalemaChallenge пред нашaта експозитура на Плоштад Македонија 2020 е година која ќе биде запаметена по различни работи за секој од нас. Година, која што нè натера да сфатиме што е навистина важно. Споделуваме позитивна енергија и емоции, стои во објавата на Банката.
По оваа видео , кое е поставено на социалните мрежи, следеа низа на негативни коментари. Дали вработените ова го прават доброволно или по службена должност, која е идејата банка да ги тера вработените да го играат овој предизвик, трепнете ако е мобинг, глупости невидени, наместо да ги услужите граѓаните вие играте, овие се платени да го одвлечат вниманието од оние во Прилеп, се дел од коментарите.

Спотот може да го погледнете на следниот ЛИНК

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...