11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаПрвиот човек за внатрешни со Божиќна честитка: Бадник не потсетува на вистинските...

Првиот човек за внатрешни со Божиќна честитка: Бадник не потсетува на вистинските вредности

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитка до сите православни христијански верници по повод големиот христијански празник Бадник, ден пред големиот празник Рождество Христово – Божик.

Честитајќи им го Бадник, Спасовски на граѓаните им посака здравје, надеж и љубов.

– Честит Бадник до сите православни верници. Во духот на христијанството, Бадник не потсетува на вистинските вредности – здравје за сите кои ги сакаме, надеж и љубов. Нека овој ден донесе мир и спокој на секого. Кај и да си за Бадник дома да си, напиша Спасовски во честитката на својот фесјбук-профил

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...