Пронајдено украденото Ауди А6 во село Грчец-Сарај !!!

На 05.01.2021 по преземени мерки и активности полициски службеници од СВР Скопје го пронашле возилото „ауди 6 кватро”, кое претходниот ден било пријавено дека е одземено на булевар Партизански одреди во Скопје.

 

Во врска со случајот приведен е Н.Ш. (34) од Грчец, а извршен е и претрес во дом на Н.Ш. со цел целосно расчистување на случајот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here