0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Расправија на бензинска во Гази Баба: Еден застрелан и еден прободен со...

Расправија на бензинска во Гази Баба: Еден застрелан и еден прободен со нож

Translate (Eng):[gtranslate]

На 06.01.2021 во 19.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на бензинската пумпа на подрачје на Гази Баба има едно повредено лице.

Подоцна била добиена информација дека со патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, С.И.(33) од с.Сингелиќ бил донесен повреден со остар предмет во Градската општа болница „Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Додека од местото на настанот, во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил пренесен Е.Е.(31) од с.Арачиново, со прострелна рана и од доктор му се констатирани тешки телесни повреди.

РЕКЛАМА

На местото на настанот обезбедени се патничко моторно возило „сеат“ со скопски регистарски ознаки, патничко моторно возило „голф“ со скопски регистарски ознаки, чаури и остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.sitel