25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Перо од Охрид: Aко треба и станот ќе го продадеме само да...

Перо од Охрид: Aко треба и станот ќе го продадеме само да го спасиме синот Борче

Translate (Eng):[gtranslate]

Телевизија Алфа емитуваше сторија за семејство од Охрид која буди силна емоција кај секој оној што ја погледнал.

Силен стисок на рака, посилен од секој изречен збор. Очи полни солзи, поглед кој искажува неизмерна благодарност- Божиќните ѕвона ја пробудија изгубената надеж, на охридското семејство Лазарески. Тие се молам за здравјето на нивниот 11 годишен син Борче кој има вродена срцева аномалија.

Боли мајчиниот лелек за момчето чии чекори се се’ потешки,не може со леснотија и безгрижно да претрча преку куќниот праг, бидејќи како што расте,с имптомите на срцевото заболување се се ‘ посериозни.

РЕКЛАМА

Трансакциона сметка:500600020008381

- Реклами -