22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЕксклузивно: Македонија со сигурни тројца натпреварувачи на Светското Таеквон-до ИТФ првенство кое...

Ексклузивно: Македонија со сигурни тројца натпреварувачи на Светското Таеквон-до ИТФ првенство кое треба да се одржи во Пекинг-Кина

Кина ќе биде домаќин на Светското Таеквон-до ИТФ првенство (ИТФ),кое треба да се одржи од 22-31 август 2021 во Пекинг, доколку биде се во ред со пандемијата на Ковид-19.Нема достапен опис
„Имаме тројца подготвени натпреварувачи, со искуство од врвни првенства, Давид Крстесеки европски медалист Римини Италија 2019, Давид Велковски и Божидар Димитириевиќ стигнаа до полуфинале на Ссветското првенство во Пловдив-Бугарија 2019 .Нема достапен опис

Во зависност од од финансиската ситуација и спремноста на нашите спортисти ќе се трудиме да извадиме уште некој натпреварувач доколку дозволува ситуацијата и наравно доколку биде ситуацијата со Ковид-19 во ред, доколку не се нормализира ситуацијата, нема да натпреваруваме.Нема достапен опис

Претходните натпреварувачи се со искуство и имаат предност пред другите, сепак нашата цел е да донесеме успрех за нашата државаза да можеме да се гордееме и да ја оправдаме подршката на нашиот генерален спонзор ПН МЕТАЛ, а воедно и благодарност да нашиот спонзор”, вели претседателот на Македонската ИТФ Марјанчо Лазаревски.Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...