17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Ексклузивно: Македонија со сигурни тројца натпреварувачи на Светското Таеквон-до ИТФ првенство кое...

Ексклузивно: Македонија со сигурни тројца натпреварувачи на Светското Таеквон-до ИТФ првенство кое треба да се одржи во Пекинг-Кина

Translate (Eng):[gtranslate]

Кина ќе биде домаќин на Светското Таеквон-до ИТФ првенство (ИТФ),кое треба да се одржи од 22-31 август 2021 во Пекинг, доколку биде се во ред со пандемијата на Ковид-19.Нема достапен опис
„Имаме тројца подготвени натпреварувачи, со искуство од врвни првенства, Давид Крстесеки европски медалист Римини Италија 2019, Давид Велковски и Божидар Димитириевиќ стигнаа до полуфинале на Ссветското првенство во Пловдив-Бугарија 2019 .Нема достапен опис

Во зависност од од финансиската ситуација и спремноста на нашите спортисти ќе се трудиме да извадиме уште некој натпреварувач доколку дозволува ситуацијата и наравно доколку биде ситуацијата со Ковид-19 во ред, доколку не се нормализира ситуацијата, нема да натпреваруваме.Нема достапен опис

Претходните натпреварувачи се со искуство и имаат предност пред другите, сепак нашата цел е да донесеме успрех за нашата државаза да можеме да се гордееме и да ја оправдаме подршката на нашиот генерален спонзор ПН МЕТАЛ, а воедно и благодарност да нашиот спонзор”, вели претседателот на Македонската ИТФ Марјанчо Лазаревски.Нема достапен опис

РЕКЛАМА

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

- Реклами -