17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Иако не заврна снег, Шилегов се пофали дека градските служби подготвени го...

Иако не заврна снег, Шилегов се пофали дека градските служби подготвени го дочекале за оваа година !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Градскиот татко на главниот град Петре Шилегов на Фејсбук се пофали дека градските служби подготвени го дочекале првиот снег за оваа година и дека градските улици и булевари се расчистуваат од снегот во исклучително кратки рокови.

Но, нејасно е каде го виде Градоначалникот Шилегов снегот во Скопје со оглед на тоа што во главниот град не наврна ниту една снегулка. А и нејасно е кога и каде градските служби излегоа на терен и што всушност чистеле.

По негативните коментари на објавата на Шилегов од страна на граѓаните, постот од социјалната мрежа беше избришан.

РЕКЛАМА
- Реклами -