21.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Малолетничка од Охрид пријавила обид за силување на Попова Шапка.

Малолетничка од Охрид пријавила обид за силување на Попова Шапка.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во полициската станица на Попова Шапка малолетничка пријавила сексуално вознемирување од страна на малолетник. Според пријавата, настанот се случил вчера околу 13 часот на Попова Шапка.

-Во 13.40 часот во СВР Тетово, малолетничка од Охрид пријавила дека околу 13.00 часот во центарот на Попова Шапка еден малолетник ја допирал по телото. За настанот бил известен јавен обвинител, информира СВР Тетово.

Полицијата и ообвинителството ќе преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -