25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Свет Несекојдневна сообраќајна незгода: Се судриле свекор и снаа, од ударот свекорот завршил...

Несекојдневна сообраќајна незгода: Се судриле свекор и снаа, од ударот свекорот завршил во болница.

Translate (Eng):[gtranslate]

Несекојдневна сообраќајна незгода се случла во Бјелина, пренесе локалниот медиум „ИнфоБјелина“.

Имено, околу 11:30 часот се случила сообраќајна незгода на локалниот пат во која учествувале две возила: „Опел“ и „Мазда“, што ги возеле свекор и неговата снаа.

„ИнфоБјелина“ дознава дека во незгодата свекорот се здобил со тешки телесни повреди, а снаата со полесни. Во тек е и увид на местото на несреќата.

РЕКЛАМА
- Реклами -