3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Свет Претседателот на Америка ја прими втората доза на вакцината против Ковид-19

Претседателот на Америка ја прими втората доза на вакцината против Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден денеска пред камери ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19 на производителот Фајзер и БиоНтек.

– Мој прв приотитет е вакцината да ја примат луѓето што побрзо, посочи Бајден.

Тој првата доза од вакцината ја прими на 21 декември, исто така пред камери и тогаш ги повика граѓаните да се вакцинираат против Ковид-19.

РЕКЛАМА

Во САД повеќе од 374.000 луѓе починаа од последици од новиот коронавирус.