25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија И покрај сите притисоци од страна на МВР Вевчанци ни денес не...

И покрај сите притисоци од страна на МВР Вевчанци ни денес не се откажаа карневалот. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска продолжи традиционалниот Вевчански карневал откако вчера полицијата ги растера граѓаните поради прекршување на мерките за групирање на јавен простор.

Уште еднаш Вевчанци докажаа дека живеаат за овој ден. Нека е за мнугу години Свети Василиј.

РЕКЛАМА

photo RadioMof

- Реклами -