19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаРанко Србак: Да осудиш Вевчанец дека запалил знаме за време на карневал,...

Ранко Србак: Да осудиш Вевчанец дека запалил знаме за време на карневал, е исто како да осудиш некој актер во филм дека фрлил бомба !!

Вевчанци уште еднаш докажуваат дека се сплотени и покрај сите полициски притисоци и медиумски објави..

Во целост ви го прикажуваме статусот на Ранко Србакоски жител на Република Вевчани:

Карневал е како уметничка претстава, да осудиш нешто што се случило на карневал е како да осудиш дека некој форлил нуклеарна бомба во филм, ко некој да опрал некого во песна, ко некој да украдил нешто во театар…
Остајте ги бугарине пред избори се, нек си се резилет сами со себе, напишите статус убо ај така нека е, за 3 дена сите све ќе заборает и за знамето и за бугарија и за све.

Нема достапен опис

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...