18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Сопственик на Штипска конфекција на вработените им дал плата од 2 денари.......

Сопственик на Штипска конфекција на вработените им дал плата од 2 денари…. (Сител)

Translate (Eng):[gtranslate]

2 денари плата зеле работници во Штип во септемрви. Здружениет Гласен текстилец алармира дека се повеќе работодавачи исплаќаат плати пониски од минималецот кој изнесува 14.500 денари. Вакви случаи се евидентирани во повеќе градови во внатрешноста, УЈП не реагира што овие работници се оштетени.
sitel

РЕКЛАМА
- Реклами -