16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Малолетник се обидел да обљуби 27 годишна Стружанка

Малолетник се обидел да обљуби 27 годишна Стружанка

Translate (Eng):[gtranslate]

На 16.01.2021 во 20.04 часот во ОВР Струга, 42-годишен жител на струшко село пријавил обид за обљуба од страна на малолетник врз негова 27-годишна внука, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– Во полициската станица Струга, во присуство на родител, со малолетникот бил извршен разговор, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -