16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Уште една амеба на македонските патишта: Се снимил како вози 255 километри...

Уште една амеба на македонските патишта: Се снимил како вози 255 километри на час каде што е дозволено 100.

Translate (Eng):[gtranslate]

По вчерашното видео на „Тик-Ток“ каде граѓани користат полициски значки и палки за да поминат патарини денес е објавено ново видео каде возач управува со возило со 255 километри на час.

На социјалната мрежа „Тик-Ток“ се појави ново видео објавено од возач на автомобил кој во градски средини каде е дозволено 50 вози со 140 километри на час, а на автопат каде е дозволено возење до 100 километри на час вози над 250 километри на час.

РЕКЛАМА
- Реклами -