23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Оваа година Водици ќе се слави на суво со засилени полициски контроли.....

Оваа година Водици ќе се слави на суво со засилени полициски контроли…..

Translate (Eng):[gtranslate]

За празникот Водици-Богојавление нема да се осветуваат водите на Охридското Езеро,
ниту пак ќе се одржи Манифестацијата скокање по Светиот крст.
Од Дебарско-кичевската епархија информираат дека нема да има ниту литии од
црквите кон пристаништето, ниту богослужба на отворено.
Верскиот празник ќе биде одбележан во црквите и во храмовите со утрински
богослужби и осветување вода…

РЕКЛАМА
- Реклами -