13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Полицијата упадна во домот на струшкиот доктор Мухамед Асани, се проверува како...

Полицијата упадна во домот на струшкиот доктор Мухамед Асани, се проверува како родилката остана без неколку органи !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Со асистенција на полицијата, инспектори на Државниот санитарен и здравствен инспекторат попладнево влегле во куќата на лекарот и директор на струшката болница, доктор Мухамед Асани, потврдуват за Слободен печат од инспекторатот.

„Бидејќи во тек е стручен надзор, во овој момент не можеме да споделуваме информации со јавноста”, велат оттаму.

И од МВР потврдуваат дека нивни екипи асистирале во операцијата, но зошто била потребна нивната асистенција, со каква цел било влегувањето во домот на докторот засега не се открива.

РЕКЛАМА
- Реклами -