25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Свет Емотивно: Бајден се расплака за време на говорот. (Видео)

Емотивно: Бајден се расплака за време на говорот. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Бајден се бореше со солзите додека зборуваше за својот покоен син Бо и се заблагодари на својата матична држава, која ја претставуваше како сенатор повеќе од 30 години.

„Единствено жалам што не е тука“, рече Бајден за неговиот син, државен адвокат, кој починал од тумор на мозокот во 2015 година.

„Простете ми за емоциите, но кога ќе умрам во срцето ќе ми пишува Делавер “, додаде Бајден, познат како политичар кој не ги крие своите чувства, особено по повеќе семејни трагедии…..

РЕКЛАМА
- Реклами -