23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија И жителите на село Волино-Охрид верни на традицијата: Чесниот крст во рацете...

И жителите на село Волино-Охрид верни на традицијата: Чесниот крст во рацете на Мите Кирески

Translate (Eng):[gtranslate]

Чесниот крст се фрлаше и во село Волино опшина Дебрца, сите мерки за заштита од Ковид-19 беа запазени велат Волинчани за Шило Магазин, а чесниот крст заврши во рацете на Мите Кирески..

За многу години Бог се јави..

РЕКЛАМА

 

- Реклами -