24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Пендаровски: Честитки до новиот американски претседател Џо Бајден.

Пендаровски: Честитки до новиот американски претседател Џо Бајден.

Translate (Eng):[gtranslate]

Честитки до новиот американски претседател Joe Biden.
САД се наш стратешки партнер кои секогаш ја поддржувале демократијата во земјава и нашите евро-атлантски интеграции. 🇲🇰🇺🇲

Congratulations to the new American President Joe Biden. The #US have been our strategic partner, continuously supporting democracy in our country and our Euro-Atlantic integrations. 🇲🇰🇺🇲

Напиша на фејзбук претседателот Стево Пендароски.

РЕКЛАМА
- Реклами -