25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Голема акција вечерва во Визбегово: Специјалците со помош на полицијата приведе дилери...

Голема акција вечерва во Визбегово: Специјалците со помош на полицијата приведе дилери на дрога..

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва организирана акција на полицијата и единицата за брзи интервенции во скопско Визбегово. Приведени се неколку лица во чие возило била пронајдена поголема количина марихуана.

Според информација на телевизија 24, се работи за околу 50 килограми марихуана која била откриена во автомобил на улицата јадранска магистрала во скопско Визбегово.

Операцијата за откривање се случила во близина на еден од рестораните покрај патот. Марихуаната веќе е запленета, а лицата се приведени.

РЕКЛАМА

МВР повеќе детали за случајот ќе открие во текот на утрешниот ден.

- Реклами -