Голема акција вечерва во Визбегово: Специјалците со помош на полицијата приведе дилери на дрога..

Вечерва организирана акција на полицијата и единицата за брзи интервенции во скопско Визбегово. Приведени се неколку лица во чие возило била пронајдена поголема количина марихуана.

Според информација на телевизија 24, се работи за околу 50 килограми марихуана која била откриена во автомобил на улицата јадранска магистрала во скопско Визбегово.

Операцијата за откривање се случила во близина на еден од рестораните покрај патот. Марихуаната веќе е запленета, а лицата се приведени.

МВР повеќе детали за случајот ќе открие во текот на утрешниот ден.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here