16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Фатиме Фетаи: Барам да се ослободи Сами Љута, а останатите да бидат...

Фатиме Фетаи: Барам да се ослободи Сами Љута, а останатите да бидат осудени доживотно.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во завршините зборови во кровичниот суд з предметот „Монструм“ обвинителката Фатиме Фетаи одлучи да го запре гонењето на обвинетиот Сами Љута и за него го повлече обвинението бидејќи обвинителството не обезбедило доволно докази дека тој е вмешан во петкратното убиство кај Смилковоското езеро.

Допрецизирајќи го обвинителниот акт Фетаи се задржа на кривичното дело Тероризам за остантите обвинети Агим Исмаиловиќ, Фејзи Азири, Хаки Азири и двајцата бегалци во Косово: Алил Демири и Африм Исмаиловиќ брајќи од судот доживотни затворски казни.

РЕКЛАМА
- Реклами -