24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Инфектологот Марковски со песна до својата сопруга: Те сакам убавице моја, за...

Инфектологот Марковски со песна до својата сопруга: Те сакам убавице моја, за тебе сум подобар тенисер и од Новак Ѓоковиќ

Translate (Eng):[gtranslate]

Како и за секоја јавна личност, така и за Вело многумина ги интересира и неговиот приватен живот за која медиумите веќе во неколку наврати пишуваа.

Вело Марковски сега е во брак со многу помладата Евгенија Николовска – Марковска, која на јавноста исто така позната од порано. Особено на онаа естрадната и медиумите кои ја третираат естрадата, музиката, светот на модата и забавата.

Атрактивната Евгенија е поранешна манекенка и мисица, некогашна членка на модното студио „Шанел“ од Битола со кое има учествувано на многу модни ревии, а освоено и повеќе титули на разните избори за убавина…

РЕКЛАМА

Па очигледно е дека Д-Р Вело Маркоси ја пронајде својата љубена, а за тоа покажува и неговата нова песна која ја посвети токму за својата поубава половина…

„Ако имав доволно фантазија, ако бев уметник со префинет вкус или зограф како моите предци, ако верував на логиката, ако бев Бог што создава. Или поет со продорни мисли ќе те замислев баш тебе.

Ако имав доволно ум и храброст што се граничи со лу дило. Ако верував премногу во себе. Ако ги избришев сите слабости и сите претходни фрустрации.

Ако секој миг те посакував и желбата силно ја праќав во Универзумот, ќе посакав ти да ме сакаш. Среќа, награда или судбина, не ми е важно што е, ама убаво ми е да слушам како опише.

Сакам кога ми пееш, најубава си кога се смееш, учиш бељот и тенис. Само да бидеш поблиску домене. За тебе сум најдобриот пејач, подобар тенисер од Ѓоковиќ.

Шах играм подобро од Корчној и секако идниот нобеловец. Умнице моја, еј мило. Понекогаш само Евгенија. Понекогаш „лошата моја, или она погрдото кога ме победуваш.

Нефертита или само ангелче. Убави ти се сите имиња. Сепак најубавото од сите тие – на Павле мајката.

Автор, Дрм, кој е многу верен и кој мисли затоа што три пати спиел во малото на Рацин, смее да пишува песни.

- Реклами -